Praha phone 734 447 000Brno phone 604 279 594Plzeň phone 732 189 777

Připravujeme se na nový zákon o soudních tlumočnících a překladatelích

Věděli jste, že od 1. ledna 2021 se budou soudní tlumočníci a překladatelé řídit při své práci zbrusu novým zákonem? Ten stávající platí od roku 1967 a nevyhovuje aktuální situaci, proto odborníci již dlouho usilují o jeho změnu. Abychom se v nových předpisech lépe orientovali, zúčastnili jsme se kurzu Průvodce novým zákonem o soudních tlumočnících a soudních překladatelích pořádaného na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

Co se stane se soudním tlumočníkem úderem silvestrovské půlnoci? K jakým dokumentům bude smět připojit svou pečeť překladatel a k jakým tlumočník? Jaká budou mít práva a povinnosti? Těmto i mnoha dalším tématům se věnoval Dr. Miroslav Frýdek, právník z Kanceláře veřejného ochránce práv, který se na znaleckou a tlumočnickou agendu dlouhodobě zaměřuje. K rozboru a výkladu zákona a souvisejících vyhlášek doplnil různé praktické postřehy, s podněty a zajímavostmi z praxe se připojili i účastníci kurzu z řad zkušených soudních tlumočníků.

Soudně ověřené překlady zajišťujeme denně, a to ve spolupráci s našimi interními soudními tlumočnicemi i prověřenými externími spolupracovníky. Bedlivě proto sledujeme vývoj v této oblasti, abychom byli připraveni na všechny novinky. A jak se tato změna dotkne našich klientů? Pro vás se nic nemění – jako vždy můžete všechno nechat na nás.

 

Potřebujete ověřený překlad? Další informace o tom, jak u nás pořídit překlad „s kulatým razítkem“, najdete zde.