Praha phone 734 447 000Brno phone 604 279 594Plzeň phone 732 189 777

Vše, co potřebujete vědět o apostilách, a báli jste se zeptat

Apostila je zvláštní doložka připojená k listinám, která ověřuje podpis a otisk razítka na dokumentech, aby mohly být použity v zemích stanovených mezinárodními smlouvami (např. Haagskou úmluvou o zrušení ověřování cizích veřejných listin ze dne 5. října 1961). Doložka v těchto případech nahrazuje superlegalizaci.

Apostily vydávají pouze ministerstvo zahraničních věcí a ministerstvo spravedlnosti v Praze. Nemáte-li čas, chuť ani energii podniknout cestu do Prahy a obíhat úřady, rádi vše potřebné vyřídíme za vás.

Co musím zjistit a zařídit před zasláním?

Nejprve je třeba ověřit u úřadu, který dokument vydal, a také u úřadu, kterému je určen, jaké náležitosti musí dokument mít a jaká kritéria musí splňovat (např. respektuje daný zahraniční úřad Haagskou úmluvu? Stačí apostilou opatřit notářskou kopii příslušného dokumentu, nebo je vyžadován jeho originál, resp. duplikát?). V případě pochybností vám rádi pomůžeme.

Poté je třeba se rozhodnout, zda se z dokumentu bude pořizovat notářská kopie. Dokumenty určené pro zahraničí se velmi často nechávají přeložit soudnímu tlumočníkovi (tzv. „překladateli s razítkem“). Ověřený překlad vypadá tak, že originál, popř. notářská kopie se fyzicky sváže s překladem a tlumočnickou doložkou. Úřední překlad i notářské kopie vám také rádi zajistíme. Notářská kopie dokládá doslovnou shodu kopie s originálem a supluje tedy originál. Notářské kopie se z originálních listin pořizují proto, abyste si neporušený originál mohli ponechat.

Dokumenty vydané v zahraničí nelze opatřit českou apostilou. Dokument vydaný v jiném státě, který přistoupil k Haagské úmluvě, lze opatřit apostilou pouze ve státě, kde byl vydán.

Orange Tree - apostille

Jaké informace musím sdělit při zadávání?

 1. Jaká bude cílová země dokumentů a jaký bude jejich počet.
 2. Zda budu chtít zajistit notářské kopie.
 3. Zda budu chtít dokumenty i přeložit.

Ověřte si podmínky našich služeb

Ceník apostilace


Rádi vám zpracujeme nezávaznou kalkulaci

Napište nám.
  Preferovaná pobočka: PrahaBrnoPlzeň

  Je možné nahrát následující formáty: .doc, .xls, .pdf, .ppt, .zip.
  Maximální velikost souboru je 25MB.  Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí pro ni Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.

  Nebo kontaktujte některou z našich poboček

  Katarína Čamborová

  PRAHA – Office Manager
  phone 224 815 856, 734 447 000
  mail office@orangetree.cz

  Anna Augustová

  BRNO – Office Manager
  phone 542 214 351, 604 279 594
  mail brno@orangetree.cz

  Eliska_Svejkovska

  Eliška Svejkovská

  PLZEŇ – Office Manager
  phone 377 226 660, 732 189 777
  mail plzen@orangetree.cz